Aktuality

Vyhledávání v katalogu dřevostaveb - bungalovy, s podkrovím

Užitná plocha
- m2
Typ
Cena na klíč
-
Dispozice
Úvodní stránka » Aktuality » Dřevostavby: žádané nízkoenergetické domy na klíč

Dřevostavby: žádané nízkoenergetické domy na klíč

23.3.2012 - Dřevostavby jsou dnes velmi populárním typem rodinných domů, protože spadají do žádané kategorie nízkoenergetických domů realizovaných na klíč či svépomocí. Také vybíráte, z čeho svůj budoucí rodinný dům postavit a zajímáte se o nízkoenergetické domy na klíč?

Nízkoenergetické domy na klíč: Úspora času i energií

Nízkoenergetické domy na klíč - dřevostavba Victoria

Do dnešní výstavby významně zasáhlo hledisko úspornosti rodinného domu, nákladů na jeho provoz a významně stoupl zájem o nízkoenergetické domy na klíč. Co pojem nízkoenergetický dům na klíč znamená?
Rodinný dům, který je označován jako nízkoenergetický je realizován tak, aby byl dům úsporný a jeho obyvatelé museli vynakládat co nejnižší částky za energie na vytápění.
Nízkoenergetické domy na klíč jsou postaveny z materiálů s vysokým tepelným odporem a několika vrstev izolace, aby úniky tepla konstrukcí domu byly co nejvíce minimalizovány. 

Nízkoenergetické domy na klíč - dřevostavba Uno 1

Například sendvičové dřevostavby se jako nízkoenergetické domy skládají hned z několika vrstev materiálů, takže jejich stěny připomínají vrstvy obloženého chleba - sendviče (více na téma Nízkoenergetické dřevostavby).

Kromě úspor energií se nízkoenergetické domy staly populárními díky možnosti výstavby od A do Z, takzvané výstavby na klíč. Dnes už jednoduše není potřeba poptávat jednotlivé řemeslníky a obstarávat si dodávku řemesel samostatně. Současné stavební firmy dodávají nízkoenergetické domy na klíč rovnou k nastěhování, což stavebníkům ušetří velmi mnoho času a starostí.

Vybíráme domy na klíč: Bungalov či podkrovní?

Už při výběru projektu je třeba dbát na několik hledisek, aby byl dům nízkoenergetický a dosažení úspor bylo snazší. Obecně platí, že pro nízkoenergetické domy nezáleží na tom, zda vybíráte bungalovy či podkrovní domy. Avšak pro dosažení pasivního standardu už je jednoznačně třeba, aby dům měl co nejmenší povrch pláště a byl co nejvíce kompaktní (kvádr, krychle).

Nízkoenergetické domy: Pravidla pro dosažení úspor

  • dům nesmí mít příliš členitý tvar
  • prosklené plochy mají co nejvyšší tepelný odpor (trojskla) a jsou orientovány na jih
  • je použita nadstandardní tepelné izolace bez tepelných mostů
  • jsou použity vzduchotěsné konstrukce
  • je instalováno řízené větrání s rekuperací tepla, tepelné čerpadlo...

 

KODEX REALITY s.r.o.

Machkova 587
500 11 Hradec Králové

budova Fomei
(+420) 737 346 412
info@kodex-reality.cz

Sledujte nás

Dokumenty ke stažení

Specifikace vybavení domů 2023